سی شارپ چیست؟

سی شارپ (C#)  یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا می‌باشد که توسط شرکت مایکروسافت در سال 2002 ارائه شده است  و تا به امروز توانسته است بخش زیادی از بازار برنامه‌نویسان را ازآن خود کند.

 

کاربرد سی شارپ

با زبان سی شارپ چه برنامه‌هایی می‌توانیم بنویسیم؟ تقریباً می‌توانیم بگوییم که زبان c# یک زبان برنامه‌نویسی همه‌کاره است، و ما هر نوع برنامه‌ای را می‌توانیم با این زبان توسعه دهیم.
برنامه‌هایی مثل: وب‌سایت، اپلیکیشن‌های دسکتاپ، بازی‌های کامپیوتری برای انواع سیستم‌عامل، اپلیکیشن‌های اندروید، ios ، برنامه‌نویسی برای تلویزیون و ساعت‌های هوشمند، حتی با زبان سی شارپ می‌توانیم برای هوش مصنوعی هم برنامه‌نویسی انجام دهیم.

 

چرا باید آموزش زبان سی شارپ را ببینیم؟

اگر همچنان در حال مطالعه این متن هستید یقیناً تصمیم گرفته‌اید که به‌زودی برنامه‌نویس شوید و الان هم در وب‌سایت باگتو در حال مشاهده اطلاعات دوره سی شارپ هستید، و این یعنی زبان برنامه‌نویسی c# را به‌عنوان زبان برنامه‌نویسی خود انتخاب کرده‌اید.
به شما تبریک می‌گویم! چون یکی از قدرتمندترین و پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی را انتخاب کرده‌اید.
 شاید اولین دلیلی که برنامه‌نویسی را شروع کرده باشید عشق و علاقه به این کار باشد. اما جدای از عشق و علاقه، ما باید شغلی داشته باشیم که بتوانیم رفاه کاملی برای خود و خانواده‌ بسازیم. پس درآمد هم برای شما می‌تواند مهم باشد.
خوشبختانه زبان برنامه‌نویسی سی شارپ یکی از زبان‌های پردرآمد است و این موضوع را می‌توانید از سایت‌های آگهی استخدام مشاهده نمایید.
 اگر شما در زبان c# حرفه‌ای بشوید می‌توانید درآمد مناسبی کسب نمایید.
پس از همین‌الان اموزش سی شارپ را شروع کنید می‌توانید مطمئن باشد طی چند ماه آینده در یک شرکت برنامه‌نویسی مشغول به کار شده‌اید و بعد از یک سال می‌توانید حقوق بسیار مناسبی دریافت نمایید.

 

آیا برای استخدام باید آموزش صفر تا صد سی شارپ را ببینیم؟

قطعاً جواب منفی است. اما این که شما چقدر از زبان سی شارپ را باید بلد باشید تا بتوانید استخدام شوید بستگی به نوع کار شما دارد. آیا می‌خواهید برای طراحی بازی‌های کامپیوتری از سی شارپ استفاده نمایید؟ یا برای طراحی وب اپلیکیشن؟ و یا موارد دیگر؟
شما باید سی شارپ را در کنار یک تکنولوژی دیگر مثل Asp.Net Core  برای طراحی وب اپلیکیشن استفاده نمایید. پس علاوه بر سی شارپ باید یکی از تکنولوژی‌های مایکروسافت برای ادامه کار انتخاب نمایید که در طول دوره با این تکنولوژی‌های بیشتر آشنا می‌شویم.
اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما باید سی شارپ را تا سطح متوسط یاد بگیرید و  بعد در یک تکنولوژی مثل Asp.Net Core  شروع کنید به استفاده از آن و همچنان که در حال کار هستید می‌توانید دوره‌های پیشرفته سی شارپ را هم مشاهده نمایید تا به‌مرور تسلط کامل و صفر تا صد را بر روی سی شارپ به دست بیاورید که برای این مورد می‌توانید از اموزش c# باگتو استفاده نماید.

 

از کجا آموزش کامل سی شارپ را ببینیم؟

به جرات می‌توانم بگم بهترین انتخاب شما آموزشگاه عصر شایستگان می‌باشد. ما در عصر شایستگان ، آموزش برنامه‌نویسی سی شارپ کامل و صفر تا صد را ارائه کرده‌ایم که در سه سطح آموزش مقدماتی سی شارپ، آموزش متوسط سی شارپ، و آموزش پیشرفته سی شارپ ارائه شده است و با گذراندن دوره‌های سی شارپ عصر شایستگان شما می‌توانید تسلط کامل بر این زبان برنامه‌نویسی را به دست بیاورید.

 

در دوره  اموزش سی شارپ مقدماتی چه چیزی را یاد خواهم گرفت؟

 • در دوره مقدماتی شما می‌توانید در یک الی دو روز با مقدمات زبان c# آشنا بشوید و  می‌توانید اولین برنامه خود را با زبان سی شارپ بنویسید.
 • در این دوره با فریم‌ورک، و فریم‌ورک دات نت آشنا می‌شوید.
 • با متغیرها و ثابت‌ها را برای نگهداری داده‌ها در حافظه Ram آشنا می‌شوید.
 • با انواع داده‌ای که در زبان سی شارپ برای نگهداری داده‌ها می‌توانید استفاده نمایید آشنا می‌شوید.
 • تبدیل انواع داده‌ها در سی شارپ را یاد می‌گیرید.
 • یاد می‌گیرید چطور اطلاعات را از کاربر دریافت و در نرم‌افزاری که توسعه می‌دهید استفاده کنید.
 • با دستورات شرطی آشنا می‌شوید که بتوانید برنامه‌های تعاملی بهتری بنویسید.
 • با دستور Switch آشنا می‌شوید که بتوانید در یک‌لحظه بر اساس شرایط دستورات متفاوتی در اپلیکیشن اجرا کنید.
 • با انواع حلقه‌های  For ,While ,Do While آشنا می‌شوید، که بتوانید یک دستور را به تعداد دلخواه اجرا کنید.
 • با دستور jump در سی شارپ آشنا می‌شوید.
 • باکلاس Program.cs  و متد Main در این کلاس آشنا می‌شوید.
 • و در نهایت با دستوراتی که یاد گرفته‌اید به شما آموزش می‌دهیم که یک ماشین‌حساب ساده را پیاده‌سازی کنید و به این صورت اولین اپلیکیشن خود را با زبان سی شارپ پیاده‌سازی می‌کنید.